Sezóna 2003 - Valentino Rossi

I v roce 2003 Rossi zpravidla nechával své soupeře daleko za svými zády. Získal 9 pole position a 9 vítězství a zajistil si tak zisk třetího titulu mistra světa v řadě za sebou. Během sezóny neskončil ani v jedné velké ceně mimo stupně vítězů. Kromě devítí vítezství bral ještě pět druhých míst a dvakrát dojel na třetím místě. Na konci sezóny měl na kontě 357 bodů do té doby jeho osobní rekord.

Jedním z nejvýraznějších momentů v kariéře Valentina Rossiho se stala Velká cena Austrálie 2003, a to vzhledem k jedinečnosti okolností, za kterých se Rossimu podařilo zvítězit. Jezdec týmu Ducati Troy Bayliss havaroval, Rossi však ignoroval žlutý praporek signalizující nebezpečí na trati a předjížděl, za což byl penalizován deseti sekundami. Rossi byl v tu chvíli v čele závodu, odpoutal se tedy od zbytku startovního pole, každým kolem zvyšoval svůj náskok a do cíle nakonec dojel o 15 sekund dřív než všichni ostatní, což mu samozřejmě bohatě stačilo k tomu, aby svou penalizaci smazal a závod s přehledem vyhrál.

Ve třídě do 125 ccm získal titula mistra světa Daniel Pedrosa ze Španělska, třetí byl jeho krajan Héctor Barberá a na stříbrný stupínek vystoupal Alex De Angelis ze San Marina. Ve třídě do 250 ccm se ziskem 249 bodů zvítězil Manuel Poggiali. Druhý byl ital Roberto Rolfo a třetí v seriálu mistrovství světa motocyklů do 250 ccm v roce 2003 skončil španěl Toni Elías. V MotoGP suveréně vládl Valentino Rossi, za ním skončili Sete Gibernau ze Španělska a ital Max Biaggi.